Saratovská 24

Bratislava - Dúbravka

0902 755 557

Dohodnite si termín u nás

Po - Št: 8:00 - 19:00
Pia: 08:00 - 14:00

Naše ordinačné hodiny

info@risorius.eu

Napíšte nám kedykoľvek

zubné PLOMBY

zubné Plomby

Hlavnou úlohou zubných plomb je náhrada poškodených a chýbajúcich zubných tkanív, čím zub znova nadobúda schopnosť vykonávať svoju funkciu. Na ich zhotovenie využívame fotokompozitné materiály, ktoré sú v súlade s maximálnou kvalitou a estetickou funkciou. Zubné plomby perfektne imitujú farbu vlastného zuba, napodobňujú jeho anatomický tvar, dokonalo tesnia, čo zaručuje dlhodobo stabilný výsledok a zabraňujú vzniku ďalšieho kazu. Fotokompozitné výplne sú maximálne šetrné k tvrdým zubným tkanivám a tým nám umožňujú veľmi šetrnú preparáciu zuba. Nie je potrebné tvarovať priestor budúcej výplne do špecifického tvaru, čím dochádza k odstráneniu aj zdravých časti zubu ako pri amalgámových výplniach. Odstraňuje sa len zubné tkanivo postihnuté kazom a tým je preparácia menej invazívna.

Ak máte záujem o najnovšie materiály, ponúkame aj BIO výplne Enamel Plus HRi BioFunction, ktoré sú úplne bezpečné a esteticky prirodzené. Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií.

Zubné plomby

Ako sa robia zubné plomby?

  1. Aplikácia lokálnej anestézy pre bezbolestnosť a vyšší komfort počas ošetrenia.
  2. Zabezpečenie suchého pracovného poľa pomocou elastickej nepriepustnej blany- kofferdam, ktorá obopne zub a izoluje ho pred prístupom tekutiny. Fotokompozitné výplne sú citlivé na pracovný postup a pri ich práci je potrebné mať suchý povrch zuba. V našej ambulancii je kofferdam bežným štandardom a pacienti sa zhodujú vo vyššom komforte ošetrenia. 
  3. Odstránenie kazom zasiahnutých zubných tkanív, pri ktorom využívame mikroinvazívny prístup za pomoci dentálneho operačného mikroskopu.
  4. Aplikácia dentálneho adhezívneho systému, vďaka ktorému fotokompozit priľne k zubu a vznikne pevná väzba.
  5. Aplikácia výplňového materiálu v tenkých vrstvách a polymerizácia svetlom.
  6. Záverečná fáza, ktorá zahŕňa úpravu výplne, tak aby neprekážala záhryzu a následné leštenie výplne.