Saratovská 24

Bratislava - Dúbravka

0902 755 557

Dohodnite si termín u nás

Po - Št: 8:00 - 19:00
Pia: 08:00 - 14:00

Naše ordinačné hodiny

info@risorius.eu

Napíšte nám kedykoľvek

preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka predstavuje základ prevencie zubného kazu a ochorení ústnej dutiny. Pri preventívnej prehliadke sa stomatológ zameriava na vyšetrenie chrupu, no neodmysliteľnou súčasťou je aj vyšetrenie ďasien, slizníc, pery, jazyka a lymfatických uzlín.

Nakoľko platí, že čisté zuby sa nekazia, stomatológ pri preventívnej prehliadke skontroluje aj stav ústnej hygieny a samotné dodržiavanie správnych hygienických návykov.

 

Cieľom preventívnej prehliadky je zachytiť problém v skorom štádiu, aby bolo následné ošetrenie čo najmenej invazívne. Terapia menších kazov je finančne aj časovo menej náročná ako ošetrenie hlbokých kazov.

 

Preventívnu prehliadku vykonávame pomocou mikroskopu. Umožní nám odhaliť neviditeľné kazy a prasklinky, ktoré ľudským okom nevidíme.

Neodmysliteľnou súčasťou preventívnej prehliadky sú záhryzové tzv. bitewingové snímky, ktoré nám pomáhajú odhaliť medzizubné kazy a minimálne raz za dva roky zhotovujeme aj veľký, prehľadný panoramatický snímok.

Preventívna prehliadka zubov

Ako často treba chodiť na preventívnu prehliadku?

Preventívnu prehliadku by mal náš pacient absolvovať raz ročne. U detských pacientov je potrebná preventívna prehliadka 2x ročne.