Saratovská 24

Bratislava - Dúbravka

0902 755 557

Dohodnite si termín u nás

Po - Št: 8:00 - 19:00
Pia: 08:00 - 14:00

Naše ordinačné hodiny

info@risorius.eu

Napíšte nám kedykoľvek

korunky a mostíky

korunky a mostíky

zubný Mostík (fixná náhrada)

V prípade, že ste stratili zub, zubný mostík je jednou z alternatív pre jeho náhradu. Aby sme ho mohli zhotoviť, medzera musí mať z jednej aj z druhej strany takzvaný pilierový zub, čiže zuby, ktoré budúci mostík budú niesť. 

Z technického hľadiska sú to spojené korunky, a to korunky na pilierových zuboch, a tiež korunky, ktoré nahrádzajú medzeru. Zhotovenie zubného mostíka takisto ako zhotovenie onlaye, overlaye či korunky pozostáva z 2 návštev. 

V prvej sa zuby obrúsia a v druhej sa nasadia keramické rekonštrukcie. Našou prioritou je predchádzať citlivosti medzi návštevami, a tak z ambulancie odchádzate s provizórnymi korunkami. Druhou možnosťou ako riešiť chýbajúci zub je implantát.

Zubný mostík

Korunka

Korunka sa používa v prípade, že zub už bol obrúsený na korunku v minulosti a je nutné korunku prerobiť. Alebo v prípade, že vyššie spomínané alternatívy ako onlay či overlay už nezabezpečia dostatočné zvýšenie odolnosti zuba.

onlay

Onlay je keramická rekonštrukcia, ktorú nezhotovuje lekár priamo v ústach pacienta ako výplň, ale zhotovuje ju zubný technik, prípadne ju vybrúsi fréza. Zhotovuje sa v prípade, že zub je príliš oslabený, jeho hrbček už nemožno dostavať z výplne. Zub si vďaka tomu obnoví svoju pôvodnú pevnosť.

overlay

Je to vyšší stupeň predchádzajúcej onlaye. Keramickou rekonštrukciou od technika alebo z frézy sa nahrádza celá žuvacia plôška zuba. Používa sa pri ešte viac poškodených zuboch a benefitom je znova posilnenie zubu a jeho dlhšiu výdrž do budúcna.