Saratovská 24

Bratislava - Dúbravka

0902 755 557

Dohodnite si termín u nás

Po - Št: 8:00 - 19:00
Pia: 08:00 - 14:00

Naše ordinačné hodiny

info@risorius.eu

Napíšte nám kedykoľvek

Konzulatácie o stave Vašich zubov

Vyšetrenie zubov

Urobíme kompletné vyšetrenie zubov a vytvoríme pre Vás individuálny plán ošetrenia.

Vstupné vyšetrenie

Zubná ambulancia Risorius je určená pre pacientov očakávajúcich individuálny prístup, profesionalitu a bezbolestné ošetrenie.

DOHODNITE SI STRETNUTIE NA KONZULTÁCIU

Ako u nás prebieha vstupné vyšetrenie?

Vstupná prehliadka sa vykonáva vždy pri prijatí nového pacienta. Zahŕňa v sebe:

  1. Krátku anamnézu zdravotného stavu pacienta. Využívame štandardizovaný dotazník
  2. Vyšetrenie zubov pacienta za použitia dentálneho operačného mikroskopu. Zahŕňa vyšetrenie chrupu, ale aj systematické vyšetrenie celej ústnej dutiny. Sledujeme stav sliznice a gingív – ďasná, jazyk a priestor pod ním, pery, slizničné riasy. Hodnotíme zhryz a možné odchýlky zubov.
  3. RTG vyšetrenie, ktoré je veľmi dôležitou súčasťou komplexného stomatologického vyšetrenia. Dokáže odhaliť možné skryté problémy ešte v počiatočných fázach. Liečba je tak menej bolestivá a finančne nákladná.

-panoramatický röntgenový snímok (OPG) – na jednom snímku sú zachytené všetky zuby, priľahlé kosti hornej čeľuste aj sánky, oba temporomandibulárne kĺby, časť nosnej dutiny a časť čeľustných dutín

-bite-wingové röntgenové snímky –nazývané aj záhryzové snímky zobrazujúce medzizubné priestory v zadnom úseku chrupu, ktoré slúžia na diagnostiku kazov v týchto priestoroch. Pri vyšetrení iba sondou a zrkadlom je riziko, že kazy v medzizubných priestoroch uniknú detekcii

detailné intraorálne snímky všetkých zubov s koreňovými výplňami

Vyšetrenie zubov

Čo nasleduje?

Následne na základe týchto vyšetrení zhodnotíme Váš celkový stav chrupu a vypracujeme pre Vás prehľadný komplexný liečebný plán. Liečebný plán sa skladá zo všetkých zistených problémov, možnosťami ich riešenia a finančnou kalkuláciou jednotlivých zákrokov.

dentálna hygiena

Poznáme minimálne 32 dôvodov, prečo navštevovať dentálnu hygienu aspoň 2x ročne. Predíďte nepríjemným problémom a udržiavajte váš úsmev fit.ako si ceníme našu prácu?

Po dôkladnej analýze navrhneme niekoľko riešení a spoločným rozhovorom vyberieme to najlepšie.